Ładowarka kołowa jako specjalistyczna maszyna cieszy się obecnie niezwykle dużą popularnością ze względu na swą przede wszystkim użyteczność i wszechstronność. Doskonale sprawdza się oczywiście we wszelkiego rodzaju robotach ziemnych i na placach budowy. Dodatkowo stała się ona niezastąpioną maszyną również w gospodarstwach rolnych. Tutaj głównie wykorzystywana jest do przeładunku palet lub obornika oraz transportu różnych materiałów sypkich na niewielkie odległości. Maszyna ta z reguły kojarzona jest głównie z wyposażenia w tradycyjną łyżkę umiejscowioną z przodu urządzenia. Jednak ponad standard ilość innych ułatwiających pracę akcesoriów i oprzyrządowań dedykowanych ładowarkom kołowym EVERUN jest niezwykle imponująca. Dzięki specjalnie i szczegółowo zaprojektowanym zgodnie z normami opcjonalnym detalom praca z maszyną jest wyjątkowo przyjemna, łatwa i bezpieczna. Ponadto wysoka jakość komponentów wykorzystywanych na etapie produkcji ładowarek przekłada się na ich niezawodność i żywotność.
Ponad trwałe podzespoły i inne korzystne parametry mechanizmów niezwykle istotna w każdej maszynie pozostaje wygoda pracy samego operatora, ponieważ to on nią zarządza i spędza w jej kabinie niemało czasu w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ułatwienie pracy operatorowi bezpośrednio wpływa na produktywność całego procesu. Tak więc nowoczesne wyposażenie ładowarek w pełni przystosowane jest do potrzeb pracownika i odpowiada licznym wymogom ergonomicznym oraz wpływa na bezpieczeństwo obsługi. Na jakie szczególne korzyści można liczyć w dobie nowoczesnych technologii? Na pewno na uwagę zasługują:
– Ergonomiczne, szybkie i precyzyjne sterowanie – ładowarki EVERUN dają możliwość za pomocą odpowiednich joysticków kontroli pracy z wnętrza kabiny.
– Duże przeszklenie, lusterka oraz przednie i tylne światła robocze umożliwiające optymalną widoczność.
– Wentylator nawiewu ciepłego powietrza zapewniający doskonały komfort termiczny.
– Wygodny, wytrzymały, regulowany fotel, który można przystosować do wymiarów ciała człowieka.
– Obniżenie poziomu drgań mechanicznych oraz łatwe i bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z maszyny.
Szczegóły silnika:
– Moc znamionowa – 57 kW
– Prędkość znamionowa – 2400 r/min
– Zużycie paliwa w standardowych warunkach – 260 g/kw.h
Łyżka koparki:
– Pojemność – 0,72 m3
– Szerokość – 2040 mm
– Obciążenie znamionowe – 2000 kg
System hamulcowy:
– Hamulec roboczy – hydrauliczne hamulce rozprężane na cztery koła
– Hamulec postojowy – operowany ręcznie
Specyfikacja operacyjna:
– Układ kierowniczy – rama przegubowa z hydraulicznym wspomaganiem kierownicy
– Minimalny promień skrętu – 5460 mm
– System kierowania – przetwornica hydrauliczna
– Waga znamionowa – 5200 kg
Opony:
16/17-20